Zakład Usług Projektowo-Architektonicznych

ZUP-A
Elo-Aku - Ecological Acoustic Screen

"Dom przy plaży"

EkoAku to zielona, modularna struktura, której kąt nachylenia pozwala na odbicie fal dźwiękowych i izolację terenów rekreacyjnych od ruchliwej arterii. Od strony Wisły struktura otwiera się tworząc nisze wypełnione szeregiem funkcji do których przyzwyczaiło ludzi miejskie życie, a które uatrakcyjniają teren rekreacyjny - wypożyczalnia rowerów i rolek, kawiarnia, punkty ładowania sprzętu elektronicznego, miejsca pracy i relaksu itp. 

Z uwagi na proekologiczny charakter założenia zastosowano ogniwa fotowoltaiczne do pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych oraz retencję wód opadowych wykorzystywanych do nawadniania zieleni.

 

Z opinii sądu konkursowego:
"Na duże uznanie zasługuje biomorficzna, falista forma (...), która w nietypowy i mądry sposób rozwiązuje problemy akustyczne pobliskiej arterii komunikacyjnej tworząc wielofunkcyjną przestrzeń o rekreacyjnym charakterze”.

On our website we present only part of our work. If you want to learn more about our projects and realizations We invite You to contact Us