Zakład Usług Projektowo-Architektonicznych

ZUP-A
House in the mountains

Tradycja

Głównym założeniem było stworzenie domu o prostej i funkcjonalnej formie, która w mało inwazyjny sposób wpisuje się w krajobraz. Skośny dach oraz drewniane wykończenie fasady nawiązują do tradycyjnych form budownictwa regionalnego. 

Część dachu przeznaczoną na zielony taras ukształtowano w taki sposób, aby razem ze zboczem wzniesienia tworzyły jeden spójny poziom. Takie formowanie zielonego dachu wraz ze znacznymi przeszkleniami zapewniają wzajemne przenikanie się wnętrza i zewnętrza oraz gwarantują bliski kontakt mieszkańców z naturą.

Rodzina

Rozwiązanie wnętrza ma za zadanie stworzyć przytulną i rodzinną atmosferę. Budynek był projektowany na niewielkiej przestrzeni co pozwoliło w naturalny sposób ukierunkować układ wnętrza na kontakty z rodziną. Dom posiada własną dwupoziomową bibliotekę, która prowadzi na zielony taras budynku. Na parterze zlokalizowano otwartą kuchnię, jadalnię i salon z gabinetem, natomiast piętro spełnia podstawowe funkcję jakie powinien mieć każdy dom. Elementem spajającym obie kondygnacje jest kominek obudowany ciepłym materiałem - drewnem.

On our website we present only part of our work. If you want to learn more about our projects and realizations We invite You to contact Us