Zakład Usług Projektowo-Architektonicznych

ZUP-A
Dom przy plaży

Opis projektu

Dom przy plaży to próba wpisania kubatury w delikatny charakter naturalnego krajobrazu nadmorskiego. Punktem wyjścia jest umożliwienie naturze pokazanie swojego piękna poprzez pełną integrację wnętrza z zewnętrzem.

Specyfikacja projektu

Wizualizacje: Monsumm

Zespół projektowy: Anna Adamowicz, Filip Gołasz, Damian Machnik

Powierzchnia użytkowa: 54 m²

Powierzchnia terenu: 120 m²

Kubatura: 729 m³

Projekt: 2018

lokalizacja: Pleśna, woj. zachodniopomorskie

Realizacja: Trwa

"Dom przy plaży"

pełni funkcję domu wypoczynkowego w województwie zachodniopomorskim, w okolicach Ustronia Morskiego i jest przeznaczony dla dwóch osób lub małej rodziny. Bryła budynku poprzez swoją oszczędność w formie i zwartość wpisuję się w otaczający krajobraz. Od strony morza zaprojektowano przeszklony i w całości wykonany z surowego drewna taras z kominkiem i ławą, z którego roztacza się widok na pobliskie wybrzeże.

Kompaktowość

Wnętrze z uwagi na swoje niewielkie rozmiary zorganizowane jest kompaktowo. Centralną część stanowi rdzeń w formie prostopadłościanu, w którym zawarto łazienkę, zabudowę kuchenną, miejsce pracy oraz miejsca przechowywania. Na nim, w obrębie poddasza, zlokalizowano łóżka. Poza tym zaprojektowano jadalnię i część wypoczynkową z przeszklonym wykuszem. Charakter wnętrza jest utrzymany w stylu nowoczesno - rustykalnym.

Na stronie przedstawiamy jedynie część naszej pracy. Jeśli chcesz poznać więcej naszych projektów i realizacji - zapraszamy do kontaktu