Zakład Usług Projektowo-Architektonicznych

ZUP-A
Dom nad Świdrem

Opis projektu

Dom nad Świdrem to efekt przebudowy i rozbudowy istniejącego budynku rekreacyjnego położonego w niezwykle cennym przyrodniczo chronionym obszarze doliny środkowego Świdra.

Specyfikacja projektu

Wizualizacje: Monsumm

Zespół projektowy: Filip Gołasz, Anna Adamowicz, Damian Machnik

Powierzchnia użytkowa: 161 m²

Kubatura: 700 m³

lokalizacja: pow. Otwocki

Projekt: 2021

 

Istniejący budynek został przeznaczony do przebudowy na w pełni funkcjonalną część nocną domu jednorodzinnego oraz do rozbudowy o część dzienną z salonem i otwartą kuchnią. Z uwagi na zakola meandrującej rzeki i jej unikalne walory widokowe, nowa część powstała poprzez nałożenie dwóch wzajemnie skręconych brył: betonowej i w pełni przeszklonej aby wpuścić do wnętrza jak największej ilości otaczającej przyrody.

Zachowano czytelny podział na część starą: zachowaną w drewnie oraz nową: w surowym betonie. Aby jeszcze bardziej wkomponować budynek w krajobraz, wejście do niego prowadzi z wijącego się dojścia, które stopniowo unosi się na poziom przyziemia tworząc jednocześnie taras zewnętrzny.

Na stronie przedstawiamy jedynie część naszej pracy. Jeśli chcesz poznać więcej naszych projektów i realizacji - zapraszamy do kontaktu