Zakład Usług Projektowo-Architektonicznych

ZUP-A
Dom nad morzem

Opis projektu

Dom posiada trzy kondygnacje - cześć dzienna znajduję się na parterze, część sypialniana - sypialnia główna, pokój dziecięcy, łazienka - na pierwszym piętrze, natomiast najwyższa kondygnacja to przestrzeń otwarta i zaaranżowana na gabinet z pokojami gościnnym.

Życzeniem klienta było jasne, przestronne wnętrze, z nutą ekstrawagancji a jednocześnie przytulne i nieprzytłaczające. Ciekawy układ przestrzenny, gra światła i cienia, gra koloru z bielą to wszystko łączy się I tworzy całość, której wspólnie poszukiwaliśmy z klientem.

Specyfikacja projektu

Wizualizacje: Monsumm

Zespół projektowy: Anna Adamowicz, Damian Machnik

Powierzchnia użytkowa: 280 m²

Projekt: 2020

lokalizacja:Gdańsk, woj. pomorskie

Realizacja: Trwa

 

Ażur

Motyw ażurowej ścianki z cegły odgradza niewielką przestrzeń wejściową do domu od strefy dziennej jednocześnie doświetlając ja, dodatkowo nawiązuje do użytego materiału budulcowego bryły budynku.

Światło

Zaprojektowana przestrzeń leży na działce w bliskim sąsiedztwie domów jednorodzinnych z wysoką roślinnością.  Doświetlenie domu znajduję się głównie od strony niewielkiego ogródka oraz od strony ulicy. Aby dodtakowo rozświetlić wszystkie piętra zastosowano dwa świetliki w dachu, które wpuszczają dodatkowe światło do wszystkich kondygnacji oraz klatki schodowej. 

Przestrzeń

Jasna kolorystyka, ciemne drewno oraz minimalistyczne meble tworzą przestronne i ciepłe wnętrze. Naturalne, jasne ściany są tłem dla aranżacji wnętrza. Część dzienna wprowadza kolor do wnętrza za sprawą wyposażenia i nadaje jej przytulny, domowy klimat. Na pozostałych kondygnacjach zastosowano kolory które czerpią z natury.

Na stronie przedstawiamy jedynie część naszej pracy. Jeśli chcesz poznać więcej naszych projektów i realizacji - zapraszamy do kontaktu