Zakład Usług Projektowo-Architektonicznych

ZUP-A
Dom na wąskiej działce

Opis projektu

Zadaniem projektowym była przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku gospodarczego wraz z adaptacją na cele mieszkalne. Budynek ten zlokalizowany jest na wąskiej działce, której kształt pochodzi z czasów gdy teren ten tworzył wiejski obszar prawobrzeżnej Wisły, a dziś znajduje się w granicach administracyjnych Warszawy.

Specyfikacja projektu

Wizualizacje: Monsumm

zespół projektowy: Anna Adamowicz, Filip Gołasz, Damian Machnik, Paulina Skatulla

lokalizacja: Warszawa 

konstrukcja: Baron Projekt

instalacje: A&A Projekt, Henryk Wrona

inwestor: prywatny

powierzchnia użytkowa: 130 m2

powierzchnia terenu: 1268 m2

projekt: 2018 - 2019

pozwolenie na budowę: 2020

realizacja: 2020 -

Mimo wielu ograniczeń terenowych, głównym założeniem jest wykorzystanie potencjału działki - wąskiej, lecz długiej z daleką perspektywą widokową na teren zielony.

Istniejący budynek gospodarczy został powiększony o dwukondygnacyjną bryłę z wyprofilowanym spadkiem. Ostatecznie układ przestrzenny został zdefiniowany poprzez wysunięcie stropu poza obrys w celu zapewnienia tarasu na piętrze oraz zadaszenia tarasu naziemnego oraz otwarcie przeszkleniami na ogrodową część działki. To otwarcie pozwala zintegrować wnętrze z zewnętrzem oraz uzyskać przedłużenie przestrzeni mieszkalnej o otaczającą zieleń
Istniejący garaż został adaptowany na gabinet, pokój dla gości oraz pomieszczenia pomocnicze takie jak garderoba, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Na parterze nowej części zlokalizowano salon z kuchnią i jadalnią na planie otwartym zorganizowany na dwóch poziomach podłogi. Na piętrze zlokalizowano sypialnię z garderobą i łazienką.

Na stronie przedstawiamy jedynie część naszej pracy. Jeśli chcesz poznać więcej naszych projektów i realizacji - zapraszamy do kontaktu