Zakład Usług Projektowo-Architektonicznych

ZUP-A

W ZUP-A projektujemy wnętrza mieszkalne oraz użyteczności publicznej takie jak gastronomiczne, hotelowe, biurowe, handlowe lub obiektów kulturalnych. Specjalizujemy się w projektach z wykorzystaniem szlachetnych materiałów oraz wysokiej jakości rozwiązań wykończeniowych ale równie dobrze potrafimy odnaleźć się w projektach z ograniczonym budżetem.

Dysponujemy kilkoma wariantami współpracy, w zależności od potrzeb klienta:

Oferta skierowana dla osób chcących zlecić kompleksowy projekt wnętrza zawierający koncepcję, wizualizacje i dokumentację techniczną. Sporządzenie przez nas projektu kompleksowo daje pewność, że zostanie on zrealizowany zgodnie z oczekiwaniami klienta. Opracowanie dokumentacji technicznej ogranicza możliwość występowania nieoczekiwanych błędów na etapie wykonawstwa.

W skład dokumentacji technicznej wchodzą rysunki:
- projekt układu funkcjonalnego,
- projekt posadzek,
- projekt sufitów i punktów oświetleniowych,
- projekt lokalizacji punktów instalacji elektrycznej,
- projekt lokalizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej,
- widoki œcian oraz rozrysy mebli wykonywanych na zamówienie,
- lista materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia.
W skład tej oferty wchodzi także nadzór autorski.

1

PROJEKT KONCEPCYJNY


Skierowany do wszystkich, którzy chcą zobaczyć możliwości przestrzenne układu wnętrza, kolorystykę, materiały i wybrane meble na wizualizacjach. Do zaakceptowanej koncepcji wykonujemy podstawowe rzuty z rozmieszczeniem układu ścian, mebli, sprzętów kuchennych i łazienkowych oraz wizualizacje głównych pomieszczeń prezentujące spójny pomysł na wnętrze.

 

PROJEKT FUNKCJONALNY


Oferta skierowana dla osób, które chcą zobaczyć możliwości przestrzenne układu wnętrza, w tym rozkładu mebli kuchennych i łazienkowych, nowych ścianek działowych czy wyposażenia związanego z rodzajem wykonywanej działalności. W skład projektu wchodzą rzuty z rozkładem wyżej wymienionych mebli oraz samego układu pomieszczeń.

 

HOME STAGING


Dobre pierwsze wrażenie to połowa sukcesu w sprzedaży lokalu.
Ofertę kierujemy dla klientów indywidualnych, agentów nieruchomości oraz deweloperów którzy chcą przygotować lokal do sprzedaży lub najmu w zależności od planowanego budżetu. Jesteśmy w stanie przygotować atrakcyjny projekt na te właśnie cele.

DIALOG / ROZMOWA


Rozmowa to nie tylko wywiad i etap, w którym się poznajemy i nabieramy do siebie zaufania, ale także wspólna wymiana myśli. Z tego wyłania się wstępny zarys koncepcji, który będzie materiałem do dalszych prac twórczych. Mając zawsze na uwadze wizję klienta staramy się przedstawić rozwiązania, które jak najlepiej odpowiedzą na zadany problem, ale jednocześnie będą dobrze znosiły próbę czasu.

WIZJA / POMYSŁ


Po zapoznaniu się z oczekiwaniami oraz rozpoznaniu opracowywanej przestrzeni przedstawiamy wstępny układ rozplanowania i aranżacji, będący podstawą naszej pracy. Dzięki temu wyznaczamy sobie wspólne cele, które doprowadzają nas do uzyskania spójności wizji i nadania oryginalnego charakteru wnętrzu.

 

1
KONCEPCJA


Na tym etapie projektowania skupiamy się na przekazaniu idei za pomocą materiałów, kształtów i wymiarów. Za bazę służy nam tablica inspiracji tzw. moodboard wraz z założeniami przestrzenno-komunikacyjnymi z których wybieramy konkretną wizję i rozwiązania zgodnie z oczekiwaniami. Idea, którą przedstawimy na wizualizacjach i rzutach będzie wypadkową Państwa oczekiwań i naszych ambicji twórczych. Koncepcja jest dla nas najważniejszym etapem, w którym finalizujemy ostateczny charakter i wygląd wnętrza. Efektem końcowym etapu koncepcji jest ustalenie finalnego kształtu, rozwiązań oraz kierunku zaplanowanego wnętrza. Po tym etapie przystępujemy do prac nad dokumentacją techniczną

DOKUMENTACJA TECHNICZNA


Dokumentacja techniczna jest sporządzana jako podstawa do rozpoczęcia prac remontowych. Znajdują się w niej wszelkie konieczne wytyczne dla wykonawców z branży budowlanej, montażowej, elektrycznej, hydraulicznej, oświetleniowej czy meblowej, przedstawione w sposób klarowny. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy kontakty ze sprawdzonymi i godnymi zaufania firmami związanymi z szeroko pojętym wykończeniem wnętrz.

NADZÓR


W zależności od zapotrzebowania, od momentu rozpoczęcia remontu aż do jego zakończenia bierzemy udział w autorskim nadzorze przebiegu prac remontowych oraz wykończeniowych. Wyjaśniamy i korygujemy na bieżąco zmiany, które mogą powstać podczas remontu. Jest to opcja dla tych, którzy chcą mieć pewność i komfort, że efekt finalny będzie zrealizowany w stu procentach.